Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie

Dnia 7 lutego 2018r. w bibliotece szkolnej miało miejsce spotkanie autorskie z Panią Karoliną Kubilus, autorką literatury kobiecej. Pisarka z wykształcenia jest polonistką, a zawodowo i uczuciowo od wielu lat związana jest z oświatą, pełni funkcję dyrektora szkoły w Łomnicy. Prywatnie jest żoną i matką dwóch synów. Pasją Pani Karoliny zawsze było pisanie, choć początkowo tylko do szuflady. Przełomowy okazał się rok 2011, kiedy to autorka zadebiutowała powieścią pt. „Serce nie słucha”. Rok później ukazały się jej kolejne książki „Jak zjeść słonia” oraz „Zobaczyć tęczę”. Przyszły też sukcesy w postaci wyróżnień literackich.
Pani Karolina uwielbia – co oczywiste – książki, film i teatr, a także podróże, aktywność fizyczną, fotografię, muzyczną twórczość Cohena i Beatlesów. Choć wciąż brakuje jej czasu, twierdzi, że i tak ma go więcej niż kiedyś. Wierzy też, że wszystko jest jeszcze przed nią.
W czasie środowego spotkania autorka opowiadała młodym czytelnikom o tym, jak można zostać pisarzem, w jaki sposób rodzą się pomysły na książkę, a także o warsztacie literackim. Serdeczność, życzliwość oraz poczucie humoru pisarki sprawiło, że spotkanie wywarło duże wrażenie na młodych czytelnikach, a za namową Pani Karoliny być może niektórzy w przyszłości pójdą w jej ślady…

By No Comment 22 lutego 2018
Skip to content