Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie

27 marca br. na sali wiejskiej w Młynkowie spotkała się społeczność naszej szkoły, aby oddać hołd Świętemu Janowi Pawłowi II – człowiekowi wyjątkowemu, który żyje we wspomnieniach osób najbliższych i w pamięci miliardów ludzi. W tym roku motywem przewodnim gminnego konkursu było przygotowanie prezentacji multimedialnej. W pierwszej części uroczystości uczniowie naszej szkoły zaprezentowali montaż słowno – muzyczny poświęcony pamięci Świętego Jana Pawła II, pt. „Żywa pamięć o Tobie jest wśród nas”.      W drugiej części spotkania uczniowie klasy IIa gimnazjum pod kierunkiem pani Magdaleny Rembacz w ramach projektu edukacyjnego wystawili krótkie przedstawienie „Hołd pruski – inscenizacja inspirowana obrazem”. Wszyscy obecni na sali przez moment mogli się przenieść w XVI wiek i poczuć jak na królewskim dworze za panowania Zygmunta Starego   z dynastii Jagiellonów. W ostatniej części spotkania ogłoszono wyniki gminnego konkursu multimedialnego „Nauczanie Jana Pawła II do młodych”. W tym roku zadanie polegało na przygotowaniu prezentacji multimedialnej. Prace, które wpłynęły oceniane były w trzech kategoriach wiekowych.

Kategoria wiekowa klasy VII szkoły podstawowej:

 • I miejsce zajęła Izabela Nawrot ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Boruszynie.
 • II miejsce zajął Olivier Filip Jerzyk ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Młynkowie
 • III miejsce zajęła Agnieszka Surma ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Boruszynie

Dyplom za udział w tej kategorii otrzymali:

 • Dominika Marta Gruszczyńska ze Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Połajewie,
 • Magdalena Koch ze Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Połajewie,
 • Dawid Szwed ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Młynkowie

 Kategoria wiekowa – klasy II gimnazjum

 • I miejsce zajęła Alicja Grencel ze Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Połajewie,
 • II miejsce zajęła Katarzyna Siodła ze Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Połajewie,
 • III miejsce zajęła Martyna Kopaniarz ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Młynkowie

Dyplom za udział w tej kategorii otrzymała: Alicja Kurowska ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Młynkowie.

Kategoria wiekowa – klasy III gimnazjum:

 • I miejsce zajęła Gabriela Markiewicz ze Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Połajewie,
 • II miejsce zajęła Aneta Jarosz ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Młynkowie.
 • III miejsce zajęła Marika Drossel ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Młynkowie.

Dyplom za udział w tej kategorii otrzymała: Sara Kiełczykowska ze Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Połajewie.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom.

 

 

By No Comment 5 kwietnia 2018
Skip to content