Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie

Czwartek 10 maja 2018 r. był dniem, jaki uczniowie klasy Ia naszej szkoły zapamiętają szczególnie. Był to bowiem dzień, kiedy zostali pasowani na czytelników.

Uroczystość odbyła się nie w Tarnówku, gdzie pierwszoklasiści uczą się na co dzień, a  w głównej bibliotece naszej szkoły, czyli w Młynkowie, z bardzo prostej przyczyny. Jest to biblioteka wspólna dla wszystkich uczniów naszej szkoły – i starszych i młodszych. Nie ma znaczenia, że  sale lekcyjne znajdują się w innych budynkach, w dwóch różnych miejscowościach.

Po uroczystym powitaniu goście mogli obejrzeć krótką inscenizację przygotowaną przez uczniów klasi IV SP, IIb i IIIa Gim., podczas której Czerwony Kapturek, Calineczka, Kot w Butach oraz Sierotka Marysia wprowadziły zebranych w magiczny świat bajek. Gościem specjalnym była Królowa Książka, która przekazała dzieciom podstawową wiedzę o książkach i bibliotece. Następnie przeprowadziła mały egzamin, polegający na rozwiązaniu zagadek, po którym uznała, że wszyscy uczniowie klasy Ia  gotowi są zostać czytelnikami. Po uroczystym ślubowaniu pani dyrektor w asyście Królowej Książki dokonała pasowania poprzez wręczenie plakietki oraz książki każdemu uczniowi. Na zakończenie uroczystości Królowa Książka poczęstowała wszystkich cukierkami.

Cała społeczność szkolna życzy młodym, świeżo upieczonym czytelnikom wspaniałych przygód w cudownym, magicznym świecie książek.

 

By No Comment 18 maja 2018
Skip to content