Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie

I znów minął rok!  Od  kilku lat miesiąc maj to czas, kiedy obchodzimy święto naszej szkoły. Co roku robimy to w sposób szczególny i wyjątkowy. Chcemy, aby zawsze to niedzielne, majowe popołudnie było czasem wspólnej zabawy, wspomnień, ale także zdrowej rywalizacji sportowej i biesiady.

W tym roku nasze spotkanie odbywało się w nieco szerszym gronie, ponieważ od września 2017 roku funkcjonujemy już jako Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w  Młynkowie z oddziałami gimnazjalnymi. Dołączyli do nas uczniowie młodszych klas – oddziały I-III uczące się w Tarnówku oraz klasa IV, która uczy się w budynku w Młynkowie. Już za rok pożegnamy ostatni oddział gimnazjalny – obecne klasy II. Chcemy, aby wszystko to, co zostało wypracowane przez okres funkcjonowania gimnazjum nie zaginęło, nie straciło swojej wartości.

Stąd hasło tegorocznego festynu – PODAJ DALEJ! Od niemalże roku tworzymy nową tradycję – tradycję szkoły podstawowej, ale mamy nadzieję, że to, co najcenniejsze – pozostanie, a wartości, które przekazuje nam nasz patron – Jan Paweł II żyć będą  w sercach kolejnych pokoleń uczniów opuszczających mury tej szkoły.

Jak co roku podczas trwania festynu  nie zabrakło rywalizacji sportowej, występów artystycznych, popisów wokalnych i tanecznych, prezentacji uczniowskich talentów i pasji oraz  meczu o Puchar pani Dyrektor. Czas umilała aromatyczna kawa i pyszne ciasto oraz tradycyjna kiełbaska z grilla. Punktem programu, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem było losowanie głównej nagrody, która tym razem przypadła uczennicy naszej szkoły.

Część artystyczną rozpoczął występ uczniów klasy II – uczestników projektu edukacyjnego przygotowanego pod kierunkiem nauczyciela muzyki, którzy zaprezentowali taniec z flagą. Występ ten wpisał  się już w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wprowadzając publiczność w chwilę zadumy i refleksji. Niedzielny festyn był również  okazją do zaprezentowania przedstawień profilaktycznych nagrodzonych podczas szkolnego pokazu. Atrakcją stał się niewątpliwie pokaz tańca hiszpańskiego, który zaprezentowała grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera z Połajewa.

Gorące, hiszpańskie rytmy zabrzmiały na płycie boiska w Młynkowie, przenosząc publiczność na południe Europy. Miłym zaskoczeniem okazał się także występ przygotowany przez rodziców i nauczycieli szkoły. Aktorzy w nieco humorystyczny sposób przypomnieli wszystkim historię Jasia i Małgosi, którzy na swej drodze spotkali czarownicę. Na szczęście i na naszej scenie cała przygoda zakończyła się szczęśliwie, a gromkie brawa były dowodem na to, że talentów aktorskich występującym nie brakowało.

Kolejny festyn przeszedł do historii. Wpisał się w tradycję naszej szkoły i utrwalony został na fotografiach, które niewątpliwie stanowić będą pamiątkę wspólnie spędzonego czasu.

Wiesława Maćkowiak

 

 

 

 

 

 

 

By No Comment 25 czerwca 2018
Skip to content