Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie

„W wychowaniu bowiem chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem – o to, ażeby bardziej „był”, a nie tylko więcej „miał” – aby więc poprzez wszystko, co „ma”, co „posiada”, umiał bardziej i pełniej być człowiekiem – to znaczy, ażeby również umiał bardziej „być” nie tylko z „drugimi”, ale także i „dla drugich”.
Jan Paweł II

Od 18 już lat, w miesiącu październiku, obchodzony jest w Polsce Dzień Papieski. Dlaczego w październiku? Bo 16 października, 40 lat temu papieżem został wybrany nasz rodak, Polak – Jan Paweł II. Na pamiątkę tego wydarzenia również w naszej szkole przez kilka kolejnych lat przeżywaliśmy Dni Papieskie. Co roku są one wyjątkowe, organizowane pod innym hasłem. „Św. Jan Paweł II – nauczyciel wszechczasów”- takie motto przyświecało tegorocznemu dniu – dniu, który przypadł 14 października – w Dzień Edukacji Narodowej. Nie dziwi zatem fakt, że słowo NAUCZYCIEL podczas trwania niedzielnego spotkania wybrzmiewało kilkakrotnie, również w odniesieniu do Ojca Świętego – wzoru i autorytetu dla młodzieży, dla której zawsze znalazł czas, która słuchała go z wielkim entuzjazmem. Zamysłem organizatorów było zaproszenie na wędrówkę nie tylko z poezją Karola Wojtyły, ale także z kolejnymi przesłaniami Jana Pawła II ze Światowych Dni Młodzieży, w których uczestniczył. Niezapomnianych wrażeń i wzruszeń dostarczyły nam jak zawsze słowa Ojca Świętego, które mogliśmy usłyszeć w takcie montażu. I choć osobą najważniejszą w tym dniu był patron naszej szkoły, ze względu na przypadające święto nie zabrakło życzeń skierowanych do wszystkich nauczycieli oraz pracowników obsługi i administracji. Miłym akcentem były również ciepłe słowa wypowiedziane przez zaproszonych gości, m.in. ks. proboszcza Marka Jańskiego, p. Janusza Rajka oraz p. Lucynę Stolcman. Oprócz tradycyjnej duchowej uczty nie zabrakło i czegoś dla ciała. Podczas jednej z pielgrzymek do Polski – w 1999 roku, podczas spotkania z mieszkańcami Wadowic, Papież tylko raz wspomniał o swojej słabości do kremówek. Wystarczyło to jednak, aby wielu smakoszy zainteresowało się tymi ciastkami. Należy do nich i nasza lokalna społeczność, która co roku rozkoszuje się tym wyjątkowym ciastkiem przygotowanym przez Rodziców uczniów naszej szkoły.
Tegoroczny Dzień Papieski już za nami. Niech przypomniane w tym roku słowa Papieża Polaka staną się dla nas inspiracją. Niech towarzyszą nam w codziennych, szkolnych obowiązkach.

W.M

By No Comment 12 listopada 2018
Skip to content