Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie

Uroczyste obchody Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Młynkowie rozpoczęliśmy 9 listopada, wieczornicą patriotyczno – środowiskową. O godz. 18.00 zebraliśmy się w kościele pw. Świętej Rodziny w Młynkowie, aby modlitwą w intencji Ojczyzny i poświęceniem stu flag rozpocząć obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystościom w kościele przewodniczył proboszcz parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Boruszynie, ks. Marek Jański. Po nabożeństwie dziękczynnym za wolną i niepodległą Ojczyznę zebrani przemaszerowali w asyście Ochotniczej Straży Pożarnej z Młynkowa na salę wiejską. W przemarszu wzięły udział poczty sztandarowe, zaproszeni goście z wójtem Gminy Połajewo panem Stanisławem Pochylukiem na czele, licznie zgromadzeni mieszkańcy Młynkowa i okolicznych miejscowości, a także przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych z terenu Gminy Połajewo – łącznie 100 dzieci niosących podczas przemarszu poświęcone wcześniej flagi. Na sali wiejskiej obejrzeliśmy część artystyczną w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Kanwą montażu słowno- muzycznego były wydarzenia historyczne związane na przestrzeni dziejów z naszą Ojczyzną. W czasie przedstawienia usłyszeliśmy wiersze oraz piosenki i pieśni patriotyczne w wykonaniu uczniów oraz absolwentek naszej szkoły. Wspólnie odśpiewaliśmy najbardziej znaną i niezwykle ważną dla Polaków pieśń „Rotę”. Wspaniały występ młodych artystów zapewne na długo pozostanie w pamięci uczestników tej niezwykłej uroczystości. Po raz kolejny okazało się, że praca wychowawcza z dziećmi i młodzieżą, zaangażowanie nauczycieli oraz umiejętność wykorzystania potencjału artystycznego i zdolności wychowanków przynoszą znakomite efekty. Artyści zostali niejednokrotnie nagrodzeni gromkimi brawami. Na pochwałę zasługuje również piękna dekoracja sceny. Aby tradycji stało się zadość, po zakończonej uroczystości wszyscy skosztowali przepysznych rogali świętomarcińskich przygotowanych przez rodziców. Wieczornica była okazją do integracji środowiska lokalnego oraz niezapomnianą lekcją historii i świadectwem wychowania patriotycznego dzieci i młodzieży.

By No Comment 14 listopada 2018
Skip to content