Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie

Dzień Świętego Walentego obchodzony był w naszej szkole niezwykle uroczyście. Każdy uczeń miał na sobie czerwony element ubioru. O Dniu Zakochanych przypominało stoisko z lizakami obsługiwane przez członków Samorządu Uczniowskiego, kartki walentynkowe rozdawane przez okolicznościową pocztę, a także gazetki w klasach i dekoracje na holu szkoły. Na czwartej godzinie lekcyjnej odbył się apel pt. „Zakochani w literaturze”. Spotkanie rozpoczęło się obejrzeniem na ekranie wiersza polskiej noblistki Wiesławy Szymborskiej w wykonaniu młodej youtuberki. Następnie każda z klas zaprezentowała pokaz multimedialny, którego tematem była miłość w literaturze polskiej, anglo i niemieckojęzycznej oraz pasja do czytania. Kolejność prezentacji losowano na kole fortuny w aplikacji wheeldecide.com. Oprócz miłosnych historii z lektur i bajek, w pokazach pojawiły się opisy ulubionych książek uczniów spoza szkolnego kanonu. Wysiłki uczestników konkursu na najlepszą klasową prezentację oceniała komisja w składzie: p. Honorata Jaworska, p. Joanna Kiedrowska i p. Anna Mituta. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała Najwyższa Szkolna Komisja Kontroli Gier i Zakładów w składzie: Andrzej Norkowski i Dawid Szwed z klasy VIIIa. W konkursie zwyciężyła klasa: IIIaG, drugie miejsce przypadło w udziale klasie IVb, a na trzecim miejscu uplasowała się klasa IVa. Apel poprowadziły Oliwia Kęsy i Oliwia Mielcarek z klasy VIIa, zaś za obsługę fonii i wizji odpowiedzialny był Olivier Jerzyk z klasy VIIIa. W oczekiwaniu na ogłoszenie werdyktu jury, reprezentanci klas wzięli udział w quizie rozwiązywanym online w aplikacji Kahoot. Podczas uroczystości nastąpiło również rozstrzygnięcie ogłoszonego przez Samorząd Uczniowski Konkursu na Najsympatyczniejszego Ucznia i Uczennicę naszej szkoły. Konkurs ten przebiegał w dwóch etapach. Początkowo każda klasa wybrała najsympatyczniejszych w swojej klasie. I tak w klasie IVa zwyciężyli: Oliwia Włodarek i Piotr Mirosław Łusiewicz. W klasie IVb zwyciężyli: Aleksandra Braun i Cyprian Bartkowiak. W klasie Va: Julia Pieszyńska i Tymoteusz Szwed. W klasie VIIa: Oliwia Kęsy i Marcel Bartkowiak. W klasie VIIIa: Kornelia Maria Konieczna i Dawid Szwed. W klasie IIIa: Marta Anna Brączkowska i Dawid Nawrot oraz w klasie IIIb: Joanna Urban i Damian Frieske. W drugim etapie spośród wcześniejszych zwycięzców uczniowie wybrali tych najsympatyczniejszych w szkole.
Zdecydowaną większością głosów zwyciężyli: Marta Anna Brączkowska oraz Damian Frieske. Ogłoszono ponadto wyniki konkursu fotograficznego „Nasza klasa”. Apel był okazją do posumowania zmagań plastycznych uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II, którzy wzięli udział w konkursie „Powstanie wielkopolskie w moich oczach”, jak również nagrodzenia najlepszych matematyków z poszczególnych klas. Apel „Zakochani w literaturze” przygotowały panie: Karolina Mrozińska, Miłosława Nowicka i Elżbieta Zdaniuk.

By No Comment 19 lutego 2019
Skip to content