Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie

            W czwartek 24 września gościliśmy w murach naszej szkoły panią Lesley Duncan z Edynburga, stolicy Szkocji. Pani Lesley Duncan jest przyjacielem naszej szkoły i od 20 lat współpracuje z różnymi instytucjami gminy Połajewo w obszarach: kultury, nauki i działalności charytatywnej. Jest człowiekiem niezwykle zaangażowanym w budowanie relacji polsko – szkockich. Uwielbia pomagać ludziom i znana jest ze swojej działalności charytatywnej, a co najważniejsze – kocha nasz kraj i mówi, że jest to dla niej drugi dom. Podczas wrześniowej wizyty w Polsce, pani Duncan towarzyszyła pani Monika Ciska, która nie po raz pierwszy gościła w Młynkowie. Pani Monika na co dzień jest nauczycielką w szkole polskiej w Edynburgu i dba o to, aby polskie dzieci mieszkające w Szkocji, nie zapomniały ojczystego języka i miały kontakt z kulturą naszego kraju. W imieniu wszystkich obecnych na spotkaniu, wspaniałego gościa powitała pani dyrektor Magdalena Rembacz. W niełatwą rolę prowadzących wcielili się uczniowie klasy IVa, Anastazja Kaźmierczak i Antoni Mazur. Pani Lesley Duncan w ciepłych słowach zwróciła się do uczniów, a następnie udzieliła wyczerpujących odpowiedzi na pytania. Uczniowie byli ciekawi, kiedy po raz pierwszy przyjechała do Połajewa, co najbardziej lubi w Polsce i przede wszystkim, co inspiruje ją do pracy charytatywnej. Pojawiło się również pytanie o najpiękniejsze miejsce w Edynburgu. Wiele dowiedzieliśmy się o działalności i życiu pani Duncan. Dla uczniów ciekawym doświadczaniem była możliwość posłuchania języka angielskiego na żywo i poćwiczenia znajomości tego języka, zanim pani Monika przetłumaczyła odpowiedzi Gościa na język polski. Nie zabrakło niespodzianek. Przedstawiciele społeczności szkolnej wręczyli pani Lesley zaproszenie na uroczystość środowiskową z okazji Dnia Patrona, która odbędzie się w maju 2020 roku, a pani dyrektor złożyła Gościowi życzenia z okazji zbliżających się urodzin. Wykonane na zakończenie pamiątkowe fotografie pozwolą utrwalić na dłużej te miłe chwile. Zorganizowaniem spotkania naszych przyjaciół ze Szkocji zajęły się panie Elżbieta Zdaniuk i Miłosława Nowicka, za urokliwy klimat i dekoracje odpowiedzialna była pani Joanna Kiedrowska, zaś Samorząd Uczniowski zadbał o kwiaty dla obu odwiedzających szkołę pań.

Opublikowany przez Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie Sobota, 5 października 2019

By No Comment 5 października 2019
Skip to content