Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie

W naszej szkole obchodziliśmy święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja na odległość. Jednakże nic nas tak nie łączy jak wspólny patriotyzm. Zarówno ten lokalny, regionalny oraz narodowy. Uczniowie Szkoły podstawowej im. Jana Pawła II w Młynkowie oraz ich rodzice wykazali się wysoką postawą patriotyczną, która w dzisiejszych czasach jest mało widoczna w świecie. Dlatego w naszej szkole zawsze upamiętniamy wszystkie wydarzenia, które są istotne dla historii naszego narodu. W tym roku uczniowie uczcili Uchwalenie Konstytucji 3 Maja m.in. dekorując swoje okna by pokazać sąsiadom jakie ważne święta obchodzimy w weekend majowy. Królowały również w domach stroje w barwach narodowych biało – czerwonych. Utalentowani uczniowie, narysowali kartki z kalendarza. Ta inicjatywa szkolna pokazała nam jak młodzi ludzie szanują oraz dbają o swoją Ojczyznę. Słowa patrona naszej szkoły Jana Pawła II są wiecznie żywe, ważne dla Polaków, bo zachęcają do poznawania swojej historii, swoich korzeni: „Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości”.

SR

By No Comment 3 maja 2020
Skip to content