Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie

W naszych domach od ponad 60 dni pada hasło zostań w domu. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Młynkowie postanowili wziąć udział w konkursie DoHymnu #zostań w domu. Konkurs był skierowany dla uczniów szkoły podstawowej i ich rodzin. Zadaniem naszych uczniów było przygotowanie na pamięć jednej pieśni patriotycznej oraz umieszczenie jej na portalu youtube. Organizatorem konkursu jest Narodowe Centrum Kultury które, postanowiło zintegrować młodych ludzi, w budowaniu wspólnoty narodowej i patriotycznej. Wśród naszych uczniów wybrzmiewało poczucie dumy narodowej. Wspólny śpiew pieśni ukazał jak ważne jest wychowanie patriotyczne i dbanie o historię naszego narodu Polskiego.
Celem konkursu było:
– doskonalenie przez młode pokolenie Polaków umiejętności poprawnego śpiewania rodzimych pieśni hymnicznych, – zachęcenie dzieci ze szkół podstawowych do samodzielnego lub w towarzystwie współdomowników zaśpiewania wybranej z repertuaru pieśni,
– edukacja muzyczna, poprzez zwiększenie zainteresowania śpiewem, rozwój umiejętności muzycznych – emisji głosu, poprawnej intonacji, pamięci muzycznej, znajomości nut, wartości rytmicznych, interpretacji utworu muzycznego,
– aktywizacja muzyczna dzieci ze szkół podstawowych podczas ogłoszonego na terytorium RP stanu epidemii koronawirusa SARS-CoV-2.

Uczniowie którzy zaśpiewali rodzinnie to Maciej Krawczyk z siostrami Darią i Hanią, rodzeństwo Anastazja i Krzysztof Kaźmierczak, oraz uczennice klasy VIIa : kuzynki Olga i Julia Begier wraz z koleżankami Kingą Piekarską i Sandrą Wahl. Uczeń klasy VI a Antoni Mazur zaśpiewał z rodzicami, a siostra Marcelina grała na saksofonie. Solowy występ mogliśmy podziwiać w wykonaniu Karoliny Miszkowskiej z klasy VIIa.

Serdecznie wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i za trud jaki włożyliście w wykonaniu pieśni patriotycznej.

B.K, S.R.

https://www.youtube.com/watch?v=X9TwOxH8KDI&feature=youtu.be&fbclid=IwAR0tBfQA41ZT6KmykqfdzFFPPTnf1S7iW757U1seEHZCUf_GyCuf6EZ2ghw

https://www.youtube.com/watch?v=a9qhHWoAciU&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1gyD6LQTCy0_s_EkSzumjcvqEl7BSOkjopNWArawH3BDvvxalOSW-uk6Y

https://www.youtube.com/watch?v=zmr4A28rqRw&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2rvawN6wfLDPOxH_lJsXrvgKGJEn9vwOp8BOiGmTURcV5nVwUdPdbcXdE

https://www.youtube.com/watch?feature=share&v=patxrak2tYI&app=desktop

By No Comment 22 maja 2020
Skip to content