Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie

We wtorek – pierwszego września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2020/2021. Tym razem spotkaliśmy się w nieco innej rzeczywistości, przy zachowaniu dystansu społecznego, w maseczkach zasłaniających nasze usta i nosy  oraz przestrzeganiu wszelkich zasad bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego. Choć wydarzenie było mniej podniosłe, nie obyło się bez podniesienia flagi państwowej na maszt przez przedstawicieli społeczności uczniowskiej. Następnie delegacja uczniów złożyła kwiaty i zapaliła znicz przy kamieniu upamiętniającym patrona naszej szkoły – św. Jana Pawła II.  Wybrzmiał wspólnie odśpiewany hymn państwowy – „Mazurek Dąbrowskiego”.  Pani p.o. Dyrektor – Magdalena Rembacz serdecznie powitała uczniów oraz oficjalnie zainaugurowała nowy rok szkolny, po czym nastąpiły krótkie spotkania w klasach z wychowawcami.

W Tarnówku przywitaliśmy nowych wychowanków, którzy złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II. Natomiast w Młynkowie powitaliśmy uczniów klasy IVa, którzy rozpoczynają kolejny etap edukacyjny.

Po kilkumiesięcznej przerwie wracamy do szkolnych murów, sal lekcyjnych, ławek, codziennych obowiązków, zajęć  realizowanych w tradycyjnej, stacjonarnej formie. Rozpoczynamy ten rok pełni obaw, ale jednocześnie pełni nadziei i motywacji do podejmowania nowych wyzwań. Nie zapominamy też o kolejnej rocznicy  napaści Niemiec hitlerowskich na Polskę, kiedy to wojska niemieckie uderzyły na naszą Ojczyznę bez oficjalnego wypowiedzenia wojny. Mając w pamięci i sercach bohaterską postawę naszych Rodaków, m.in. podczas obrony Westerplatte, warto przywołać słowa patrona naszej szkoły, papieża-Rodaka, które mogą być dla nas motywacją do działania: „Każdy z Was, młodzi przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte. Jakiś wymiar zadań, które musi podjąć i wypełnić. Jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć. Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można zdezerterować. […] ”.

Weźmy zatem wspólną odpowiedzialność za ten rozpoczynający się kolejny rok szkolny, czas intensywnej nauki, pracy, ale też czas rozwijania relacji międzyludzkich. Pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa, dbajmy o siebie i innych.

Życzymy zdrowia, optymizmu, uśmiechu na twarzach, wielu sukcesów edukacyjnych i wychowawczych!

EK

By No Comment 2 września 2020
Skip to content