Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie

       Po raz pierwszy w naszej szkole 15 września obchodziliśmy International Dot Day – Międzynarodowy Dzień Kropki. W centrum uwagi tego dnia była kropka. Kropka, która ma pomóc dzieciom odkryć własne talenty, poznać swoje mocne strony i je zaprezentować.

Cała społeczność szkolna miała okazję włączyć się w akcję pt. „Kto w kropki ubrany, ten nie pytany”. Następnie podczas przerw międzylekcyjnych można było na przygotowanym plakacie pozostawić własną, osobistą kropkę. Na każdą klasę czekała na drzwiach naklejka z informacją „Chce być ………….. i kropka”. Również w Tarnówku nie zabrakło kropek. Uczniowie klas I – III uczestniczyli w zabawach ruchowych, grach i zagadkach oraz zajęciach plastycznych poświęconych dzisiejszemu dniu.

Mamy nadzieję, że ten szczególny dzień poruszył serca uczniów, nauczycieli, rodziców, pracowników naszej placówki. Zależy nam aby w uczniu, budować poczucie własnej wartości, wiary we własne możliwości, odwagi w pokonywaniu trudności, dostrzeganiu potencjału  w dzieciach i przyzwoleniu na błędy. Z kropką można dosłownie wszystko: kodować, czytać, liczyć, tworzyć sudoku, labirynty czy bawić. Kropek można szukać, łączyć je, mieszać kolory, rozdmuchiwać… a przede wszystkim można stworzyć własny „kropkowy świat”.

SR


By No Comment 15 września 2020
Skip to content