Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie

17 września obchodzona jest rocznica, napaści sowieckiej na Polskę. ZSRR łamiąc pakt o nieagresji, wkroczyła na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Realizując postanowienia zawarte w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow, zawartym między Niemcami a Rosją.

Uczniowie na Szkolnym Kole Małego Patrioty wraz z nauczycielami panią Joanną Kiedrowską oraz panią Sylwią Rychlik postanowili uczcić pamięć poległych żołnierzy. Na skweru za kamieniem upamiętniającym patrona szkoły Jana Pawła II postanowiliśmy zasadzić 17 symbolicznych tulipanów. Oddaliśmy  w ten sposób hołd pomordowanym w 81 rocznicę agresji ZSRR na Polskę.  Na płotku umieściliśmy pamiątkową tabliczkę z napisem # Pamiętamy 17 września 1939 r. Naszym uczniom przybliżyliśmy historię tego wydarzenia, które zapisało się na kartach historii Polski. Należy rozbudzać w uczniach świadomość przynależności do narodu Polskiego.

Gdy nasze kwiaty zakwitną na wiosnę, będziemy obchodzić Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Pamięć o poległych żołnierzach, cywilach, podczas wojny jest dla nas wiecznie żywa.

S.R

 

 

 

 

 

 

 

źródło: https://www.siemiatycze.pl/news,1206,17-wrzesnia-1939-r-agresja-zsrr-na-polske-pamietamy.html

By No Comment 17 września 2020
Skip to content