Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaingerowała już X Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci pt. „Bezpieczeństwo na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz.”

Celem konkursu było promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego. Tegoroczna edycja miała zwrócić uwagę na sposoby zapobiegania wypadkom i chorobom zawodowym rolników, związanych z obecnością zwierząt w gospodarstwach rolnych. Należy w szczególny sposób zachęcić dzieci do zapoznania się z zasadami bezpiecznego zachowania w obrębie gospodarstwa rolnego. A także przypomnieć o niebezpiecznych czynnościach związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 roku życia.

Niezmiernie miło nam poinformować, że nasza uczennica Karolina Krzyśko z klasa VI b, zajęła I miejsce              w etapie regionalnym. Pozostali uczestnicy otrzymali drobne upominki.

Gratulujemy!

S.R

 

 

 

 

 

 

 

 

https://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/x-ogolnopolski-konkurs-plastyczny-dla-dzieci-pod-haslem-bezpiecznie-na-wsi-nie-ryzykujesz-gdy-z.html

By No Comment 25 września 2020
Skip to content