Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie

 

Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu,
 tylko sam był dobroczyńcą.
Jest równocześnie obdarowywany,
 obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością”.

Jan Paweł II

Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza wszystkich Uczniów, Nauczycieli i Pracowników naszej szkoły oraz mieszkańców okolicznych miejscowości do wzięcia udziału w kolejnej (XX) edycji akcji „SZLACHETNA PACZKA”. Już po raz trzeci będziemy Szlachetnymi Mikołajami.

Tym razem pomagamy samotnej Pani Annie. Przez 20 długich lat pani Ania walczyła o życie swego męża i choć często brakowało pieniędzy i siły, to nie poddawała się. Wierzyła, że uda się pokonać chorobę – raka. Sama pani Anna ma sztuczne biodra, które nie pomagały w tej nierównej walce. Ostatecznie mąż pani Anny zmarł. Był to koniec tej długiej walki, pozostały niestety kredyty, które zostały zaciągnięte na leki. Przed chorobą małżeństwo prowadziło warsztat, powodziło im się, żyli miłością, aż do rozpoczęcia choroby. Teraz pani Ania czuje samotność i żyje marzeniem aby kiedyś jeszcze wyrwać się z domu i zapisać do domu seniora, gdzie mogłaby porozmawiać z innymi ludźmi. Obecnie pani Anna utrzymuje się z renty wynoszącej 1130 zł, ale jeżeli odliczymy koszty utrzymania zostaje jej tylko 379 zł dochodu miesięcznego. Trudna sytuacja materialna i życiowa sprawiła, że pani Anna potrzebuje żywności trwałej i środków czystości oraz kurtki i butów na zimę. Mamy nadzieję, że uda nam się zebrać środki potrzebne na zakup odzienia.

Wszystkich, którzy chcieliby przyłączyć się do tej pięknej akcji mądrego pomagania, prosimy o wrzucanie datków do puszki Szlachetnej Paczki, która znajduje się w szkole w godzinach 9.00 – 13.00 od poniedziałku do czwartku lub przynoszenie produktów z podanej niżej listy:

  • środki czystości (np. proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło, płyny czyszczące),

  • żywność trwała (np. herbata, ryż, mąka, olej, owoce w puszkach, sucha karma dla kota).

Dary można składać do przygotowanego kartonu, który jest wystawiony przy wejściu do szkoły.
Zbiórka trwa do 10 grudnia 2020 r.

Pomagajmy! Czas na Prawdziwych Bohaterów!

Szkolny Klub Wolontariusza

By No Comment 22 listopada 2020
Skip to content