Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie

Czas świątecznych porządków w pełni! 🎅🧹 Warto zatem poświęcić trochę czasu na to, by jak najlepiej zagospodarować to czego już nie potrzebujemy.
👇👇👇
1⃣ Twoje rzeczy mogą się komuś przydać.
W czasie świątecznych porządków możesz odkryć skarby 💎, które zapomniane leżały przez lata w szafie. Zamiast je wyrzucać zobacz, czy są jeszcze w dobrym stanie. Sprawdź zapotrzebowanie organizacji charytatywnych, domów dziecka, domów pomocy społecznej, szukaj informacji na grupach „kupię-zamienię” lub sam zorganizuj kiermasz rzeczy używanych dla znajomych. Może będziesz mógł je komuś podarować. W końcu Święta to czas dobrych uczynków i dzielenia się z innymi. 🤗
2⃣ Daj drugie życie!
Na przykład słoikom, które przez lata gromadziliśmy, a dzisiaj mogą się przydać do tego, by w końcu zrealizować pomysł na własną plantację świeżych ziół lub pomogą nam uporządkować przyprawy w kuchni. 🌱
3⃣ Przechowaj.
Jeśli w czasie świątecznych porządków znajdą się przedmioty, które będziemy chcieli przechować, a które zajmują obecnie za dużo miejsca w naszym M, rozwiązaniem może być współdzielenie przestrzeni magazynowej z grupą znajomych, którzy podobnie jak my, chcieliby gdzieś zagospodarować swoje nadprogramowe rzeczy. Wspólnie, na małym metrażu możecie zmieścić wiele rzeczy, które na przykład czekają na sezon.
4⃣ „Nie ma śmieci – są surowce!♻
Na końcu znajdą się też przedmioty, które trzeba wyrzucić. Pamiętaj, wszystko powinno trafić do odpowiednich pojemników na odpady. 🚮 Świąteczne porządki mogą być dobrym czasem, by upewnić się, czy poprawnie segregujemy odpady. Jeżeli nie jesteśmy pewni, gdzie wyrzucić nasze śmieci, zawsze możemy sprawdzić aktualne informacje na przykład na stronie naszej gminy. To również dobry moment na to, by pozbierać elektrośmieci, baterie, tonery do drukarek i zawieźć je do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów.
źródło: www.naszaziemia.pl
By No Comment 13 grudnia 2020
Skip to content