Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie

#RazemNaŚwieta

Po raz kolejny z radością włączyliśmy się w ogólnopolski projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej: #RazemNaŚwieta. Celem naszej inicjatywy było zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnoty i więzi międzypokoleniowych. Ze względu na ograniczenia spowodowane stanem epidemii, tegoroczna edycja akcji miała nieco odmienny charakter. Ważne było zachowanie dystansu społecznego oraz postępowanie zgodnie z wytycznymi sanitarnymi.

Byliśmy jednak przekonani, że szczególnie w tym okresie bardzo dużo osób czeka na nasze wsparcie oraz zwykły gest życzliwości. Staraliśmy się sprostać wszystkim celom, jakie sobie postawiliśmy. Zachęcaliśmy uczniów oraz pracowników szkoły do samodzielnego przygotowania słodkich upominków w postaci pysznych pierniczków i obdarowaliśmy nimi osoby potrzebujące, chore, samotne oraz starsze mieszkające w naszej okolicy.

W ten świąteczny czas nie można było zapomnieć o życzeniach bożonarodzeniowych, dlatego też naszym kolejnym zadaniem było przygotowanie kartek z życzeniami świątecznymi dla przyjaciół szkoły, emerytów oraz byłych pracowników placówki. Taki gest zajmuje tylko chwilę, ale sprawia, że ludzie, którzy są nam bliscy poczują, że są dla nas wyjątkowi, że o nich pamiętamy. Nie zawsze mamy okazję do tego, aby złożyć życzenia świąteczne osobiście, dlatego wysyłamy tradycyjne kartki na Boże Narodzenie pocztą. To tradycja, którą również warto kultywować.

Pamiętaliśmy także o Bohaterach, którzy dali nam wolność, którzy pracują dla Polski poza granicami kraju. Akcja #RodacyBohaterom, była współpracą ze Stowarzyszeniem Odra – Niemen, dla której uczniowie naszej szkoły przygotowali kartki z życzeniami z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Przygotowane kartki trafiły do kombatantów oraz rodaków żyjących za wschodnią granicą naszego kraju.

Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy. Dzięki wzajemnej pomocy możemy sprawić, aby stały się one jeszcze piękniejsze, magiczne! Niesienie pomocy drugiemu człowiekowi jest cechą bardzo szlachetną, cecha ta uwrażliwia na potrzeby innych ludzi, ale również uczy empatii i życzliwości.

JD

By No Comment 20 grudnia 2020
Skip to content