Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie


Nauczanie zdalne stawia przed nami coraz to nowe wyzwania. Wigilia online? Dlaczego nie? 🙂
22 grudnia to ostatni dzień w szkole. W tym czasie, zgodnie z rozporządzeniem Pani Dyrektor, obchodziliśmy dzień wigilijny. Podręczniki i zeszyty odłożyliśmy na półki, w odświętnych strojach zasiedliśmy przed komputerami – swoimi stanowiskami nauki i pracy.
Dzień wigilijny rozpoczęliśmy od spotkań uczniów z wychowawcami, w czasie których były rozmowy na temat bożonarodzeniowych tradycji w naszych domach, a także wzajemne składanie sobie życzeń. Do każdej klasy dołączyła na chwilę Pani Dyrektor, która podziękowała uczniom za pracę w tym trudnym roku 2020 oraz złożyła bożonarodzeniowe i noworoczne życzenia.
Jak już wiemy, dla uczniów naszej szkoły nie ma rzeczy niemożliwych. Pod kierunkiem pani Anny Mituty przygotowali jasełka online pod hasłem: „Padnijmy na kolana, to Dziecię to nasz Bóg”. Wspólne oglądanie pięknych występów, przy akompaniamecie dzwoniącego o szyby deszczu i szarości wokół zaglądającej zza okien, pozwoliło nam poczuć się jak na seansie filmowym.
Pani Dyrektor złożyła także życzenia nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi.
Pomimo tego, że tegoroczne spotkania nie były tradycyjnymi chwilami spędzonymi w szkolnych salach przy dźwiękach kolęd i gwarze składanych sobie życzeń, było dużo miłych rozmów, uśmiechu, wspomnień, ale też wzruszeń i nadziei na szybki powrót do normalności.
Rozpoczynamy długo wyczekiwaną przerwę świąteczną, a zaraz po niej ferie zimowe. Pamiętajmy o zachowaniu bezpieczeństwa, dbajmy o siebie i innych!
Przygotowane jasełka uczniowie zakończyli słowami, które kierujemy do całej naszej szkolnej społeczności oraz wszystkich przyjaciół i sympatyków szkoły:
,,Najlepsze życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego nowego roku, aby przyjście na świat Chrystusa przyniosło ze sobą radość, zdrowie, pokój, nadzieję i miłość! Niech się spełnią wszystkie marzenia! Wesołych Świąt!”

EK

By No Comment 22 grudnia 2020
Skip to content