Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie

9 lutego 2021 roku obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu.

W tym roku, z uwagi na okoliczności związane z pandemią, świętowanie odbędzie się głównie zdalnie.

Organizatorami DBI w Polsce są Państwowy Instytut Badawczy NASK i Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.

Dzień ten powstał z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku i świętowany jest obecnie na całym świecie.

DBI zainauguruje konferencja nadawana z warszawskiej Elektrowni Powiśle 9 lutego w godzinach 17:00-20:30.

Ze względu na pandemię COVID-19, wydarzenie odbywa się wyłącznie online.

Uczestniczyć w nim można dzięki transmisji na stronie www.dbi.pl.

Wydarzenie jest bezpłatne i nie wymaga rejestracji. Adresowane jest do profesjonalistów pracujących z dziećmi oraz do rodziców.

Celem wydarzenia, jest przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Hasło akcji, „Działajmy razem!”, nabiera w tym roku szczególnego znaczenia, gdyż jedynie wspólny wysiłek zarówno dorosłych – rodziców i profesjonalistów, jak i samych dzieci i młodzieży, zapewnić może bezpieczeństwo w czasie zintensyfikowanego korzystania z sieci podczas pandemii i zdalnej edukacji.

 

W naszej szkole, z tej okazji, przesłano materiały edukacyjne poprzez Google Classroom, został także zorganizowany Konkurs na prezentację multimedialną ,,Pozytywne i negatywne strony Internetu’’.

Ponadto wśród uczniów zostanie przeprowadzona ankieta tematyczna oraz odbędą się lekcje z wychowawcami, według specjalnie przygotowanych scenariuszy zajęć. Klasy I-III przygotują pracę plastyczną pt. ,,Jestem bezpieczny w sieci’’.

Podsumowując, obchody Dnia Bezpiecznego Internetu trwają cały luty i marzec, warto jednak pamiętać o jego założeniach przez cały czas.

KM / ZT / HN

By No Comment 9 lutego 2021
Skip to content