Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie


Siedem cudów starożytnego świata” w klasie 3a.

Wiszące ogrody, gigantyczne posągi, imponujące świątynie oraz zamki jak z bajki. I choć mówi się tylko o siedmiu, to z pewnością uzbierałoby się znacznie więcej dzieł ludzkiego geniuszu. Mowa tu o cudach świata.

Uczniowie klasy 3a w ramach zajęć z edukacji polonistycznej oraz zajęć technicznych przygotowali mini-projekty „Siedem cudów starożytnego świata”. Uczniowie dobrali się w grupy i po krótkiej naradzie wybrali jeden z podanych tematów:
– kolos z Rodos,
– świątynia Artemidy w Efezie,
– piramida w Gizie,
– posąg Zeusa olimpijskiego,
– ogrody Semiramidy,
– mauzoleum w Halikarnasie,
– latarnia morska na wyspie Faros.

W części multimedialnej uczniowie odbyli krótką podróż w czasie przenosząc się pod świątynię Artemidy w Efezie, piramidę Cheopsa, do wiszących ogrodów Semiramidy, lecz niestety po tych cudach starożytności zostało niewiele.

Dlatego też w drugiej części zajęć uczniowie mogli wykazać się pomysłowością, kreatywnością oraz zdolnościami artystycznymi i odbudować choć niewielką jej część. W wyniku czego powstały przepiękne prace świątyni, piramidy oraz ogrodów. A projekt był doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy o antyku oraz do doskonalenia umiejętności plastyczno-technicznych.

JD

By No Comment 12 lutego 2021
Skip to content