Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie

27 marca, od 60 lat, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Teatru. Ostatni rok dla wielu dziedzin sztuki był bardzo ciężkim czasem. Przymusowe zamykanie instytucji kultury z powodu pandemii postawiło wiele teatrów w trudnej sytuacji i zaprzeczyło idei teatru, która opiera się na bezpośrednim kontakcie widza z aktorem. Działające w naszej szkole koło teatralne również stanęło przed dylematem – Jak odnaleźć się w wirtualnej rzeczywistości, nadal tworząc teatr?

Członkowie koła teatralnego Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Młynkowie nie poddają się pandemicznym obostrzeniom i regularnie uczestniczą w próbach… przed ekranami swoich komputerów. Na cotygodniowe, prowadzone zdalnie zajęcia koła teatralnego uczęszcza dziesięcioro młodych miłośników teatru z klas V-VII.

Od dwóch miesięcy pracujemy nad spektaklem „Mały Książę” na motywach książki Antoine’a de Saint-Exupéry’ego. Trudno jest kreować postać, siedząc przed monitorem. Jednak krok po kroku staramy się udoskonalać nasze interpretacje tekstów i ćwiczyć interakcję z drugim człowiekiem przez okienko komunikatora. Wszystko wskazuje na to, że przedstawienie zostanie zaprezentowane w formule online. Obecnie dobiegają końca nagrania poszczególnych scen.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru prezentujemy zapowiedź spektaklu w formie filmowego trailera. Zachęcamy do oglądania!

Koło Teatralne SP w Młynkowie

By No Comment 26 marca 2021
Skip to content