Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie

,,Młodość to czas, w którym człowiek
odczuwa największą potrzebę akceptacji i wsparcia,
kiedy najbardziej pragnie być wysłuchany i kochany.” 

Jan Paweł II 

16 lat temu, 2 kwietnia 2005 roku, Karol Wojtyła, papież Jan Paweł II, odszedł na zawsze do domu Ojca. Świat zatrzymał się na moment, dokładnie o godzinie 21.37. Stolica Apostolska wydała komunikat o śmierci świętego Jana Pawła II. Było to w pierwszą sobotę miesiąca oraz wigilię Bożego Miłosierdzia, w 9666. dniu pontyfikatu. Niespełna tydzień później, 8 kwietnia 2005 roku, odbył się pogrzeb papieża Polaka. Nasz święty Jan Paweł II to człowiek, o wielkim sercu, który zachwycił i nadal zachwyca ludzi. Papież Polak zapisał niezwykłe karty w historii Polski i współczesnego Świata. To właśnie On był uczestnikiem najważniejszych wydarzeń politycznych i przemian społecznych XX i początku XXI wieku. Jan Paweł II przyczynił się do upadku komunizmu w  państwach bloku wschodniego, był orędownikiem pokoju i dialogu społecznego z drugim człowiekiem.  

Jan Paweł II kochał wszystkich, począwszy od istot nienarodzonych, aż po ludzi chorych, niepełnosprawnych i cierpiących. Ogromną rolę w jego życiu odegrali młodzi ludzie, to właśnie w młodym pokoleniu Ojciec Święty pokładał nadzieję na lepsze jutro. Święty Jan Paweł II zjednał sobie grono młodych, którzy doskonale rozumieli jego słowa i gotowi są postępować zgodnie ze wskazówkami swojego Papieża. 

Jako Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie podejmujemy szereg działań związanych z osobą Naszego Patrona. Za swoją pracę jesteśmy  doceniani, nie tylko w środowisku lokalnym. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie zajęła II miejsce w Wojewódzkim Konkursie organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu pt: ,,Święty Jan Paweł II – patronem, światłem, drogowskazem”. 

Prezentujemy nagrodzony reportaż, dotyczący działalności szkoły w roku 2020, związanej z postacią Świętego Jana Pawła II i Jego jubileuszem. 

 

#bądźmyrazem  W dniu 2 kwietnia 2021 r. o godzinie 21.37 zapalmy w naszych oknach świece ,,Papieskie Światło Jedności”. Odmówmy ,,Pod Twoją Obronę …” i za wstawiennictwem Świętego Jana Pawła II, módlmy się o łaskę i ustanie pandemii koronawirusa. 

SR/MN

By No Comment 1 kwietnia 2021
Skip to content