Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie

Uczniowie klasy VIIIa Sandra Wahl, Kinga Piekarska, Kamil Konieczny, Olga Begier oraz Julia Begier wzięli udział w projekcie ,,Młodzi w Akcji +”, który został zorganizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Projekt rozpoczął się w marcu bieżącego roku. W pierwszej kolejności miejsce miała konferencja rozpoczynająca projekt, w której młodzież miała przyjemność wysłuchać przemówienia profesora Adama Bodnara, a także zapoznać się z planowanymi działaniami. Następnie po wielu szkoleniach na których uczniowie otrzymali wsparcie i wskazówki jak działać, a także wysłuchali pomysłów innych uczestników, młodzi zaczęli podejmować działania na rzecz projektu. Celem naszego projektu było zrealizowanie przez wójta naszego pomysłu, który dotyczył budowy Skateparku we wsi Tarnówko. Uczniowie wykonali obserwację, przeprowadzili rozmowę ze sołtysem wsi Tarnówko panią Elżbietą Begier, oraz zebrali poparcie w młodszych a także i starszych mieszkańcach. Po zebraniu argumentów napisali petycję do wójta gminy Połajewo pana Stanisława Pochyluka, w której przedstawili swoją prośbę. Niestety otrzymali negatywny odzew. Po ciężkich staraniach i miesiącach pracy odbyła się konferencja podsumowującą, w której młodzi wzięli udział w murach naszej szkoły. Podczas spotkania mieli okazję brać udział w grze interaktywnej, przekazać innym jak działali, posłuchać wykładu profesora Adama Bodnara na temat akcji społecznych młodzieży, oraz wyborów a na sam koniec został zorganizowany challenge dla wszystkich uczestników. Nasi uczniowie mieli okazję nabrać nowego doświadczenia, oraz pozytywnie zaprezentować naszą szkołę.

By No Comment 4 czerwca 2021
Skip to content