Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie


Z Lolkiem na boisku w Młynkowie
– Dzień Dziecka 2021 

Nie od dziś wiadomo, że dbałość o sprawność i siłę fizyczną w dużym stopniu oddziałuje na kondycję psychiczną człowieka. Już starożytni Grecy wiedzieli, że ruch to zdrowie, zatem my również postanowiliśmy w ten sposób świętować tegoroczny Dzień Dziecka. Po długotrwałym nauczaniu zdalnym i siedzącym trybie pracy, każdemu przydał się aktywny czas spędzony na świeżym powietrzu. 

Rozpoczęliśmy od przywitania uczniów i przemówienia Pani Dyrektor, życzeń oraz wręczenia dyplomów i nagród za udział w licznych konkursach, które pomimo ograniczenia funkcjonowania szkoły, odbywały się w dużych ilościach. Następnie rozpoczęły się pełne emocji i zaangażowania uczniów rozgrywki sportowe, m. in. Turniej Piłki Nożnej  o Puchar Dyrektora Szkoły, gra w dwa ognie, przysiady, skoki na skakance, przeciąganie liny, tańce i wiele innych.

Z niezwykle ciekawą inicjatywą wyszedł Samorząd Szkolny, który zaproponował zabawę sensoryczną – Zostaw po sobie ślad. Aktywność ta polegała na malowaniu farbami na folii rozwieszonej między wybranymi drzewami na boisku i spotkała się z dużym zainteresowaniem uczniów.

Nie mogło też zabraknąć gier i zabaw z naszym patronem – Śladami Jana Pawła II. Kilka osób z każdej klasy odnajdywało fragmenty układanki z wizerunkiem Jana Pawła II, na których znajdowały się zagadki związane z życiem papieża. 

Po wyczerpującym wysiłku, ale z uśmiechami i wypiekami na twarzach uczniowie udali się na poczęstunek sponsorowany przez Radę Rodziców.

Jak dobrze ponownie usłyszeć gwar w szkolnych murach i zobaczyć korytarze, boisko, sale lekcyjne wypełnione uczniami. Szkoła to uczniowie, wszystkim małym i dużym życzymy dziecięcej radości i chęci poznawania świata. Pamiętajmy: Ruch to najlepsze „lekarstwo”, jakie każdy z nas może sobie sam przepisać. Jest dobry na wszystko, dlatego należy go zażywać jak najwięcej, nie martwiąc się przy tym, że go przedawkujemy. (źródło cytatu: https://zpe.gov.pl/a/ruch-to-zdrowie/DjTETFR7J)

EK

 

By No Comment 12 czerwca 2021
Skip to content