Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie

W dniu 2 listopada 2021 r. pracownik Banku Spółdzielczego w Czarnkowie, Pani Karolina Wyrwas, przeprowadziła lekcję w naszej szkole, dotyczącą cyberbezpieczeństwa.
Uczniowie klas 7 – 8 dowiedzieli się jak identyfikować i reagować na zagrożenia w sieci. Dzięki zaangażowaniu Banku Spółdzielczego w Czarnkowie w edukację, uczestnicy dowiedzieli się też jak chronić swoją prywatność i na czym polega vishing, smishing, phishing oraz pharming.
Pani Karolina zaprezentowała również możliwości bankowości elektronicznej, wyjaśniła jak bezpiecznie korzystać z usług Banku, takich jak przelewy online, Blik, internetowe transakcje kartowe z wykorzystaniem dodatkowej warstwy ochrony 3DSecure.  Ponadto uczniowie dowiedzieli się jak użytkować i konfigurować Apple Pay oraz Google Pay.
Przekonaliśmy się, że działanie w modelu spółdzielczym to piękna idea, to wspieranie lokalnych społeczności oraz stowarzyszeń, co systematycznie realizuje Bank Spółdzielczy w Czarnkowie i zachęca do dołączania do wspólnych inicjatyw.
Dowiedzieliśmy się też o atrakcyjnym i wygodnym koncie młodzieżowym, wyposażonym w aplikację mobilną, efektowną kartę płatniczą, Blik oraz portfele cyfrowe. Warto się zainteresować 😊

https://www.facebook.com/BSCzarnkow/posts/6193910900683623

https://bsczarnkow.pl/?news&id_item=439

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i z profesjonalizmem. Dziękujemy serdecznie. Bądźmy bezpieczni w sieci!

By No Comment 8 listopada 2021
Skip to content