Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie

Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu,
 tylko sam był dobroczyńcą.
Jest równocześnie obdarowywany,
 obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością”.

Jan Paweł II

Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza do wzięcia udziału w XXI edycji akcji „SZLACHETNA PACZKA”. Już po raz czwarty będziemy Szlachetnymi Mikołajami.

Tym razem pomagamy Pani Irenie. Pani Irena (81 lat) żyje zgodnie z ukochanym mężem Teodorem (81 lat). Małżonkowie szczęśliwie wychowali dwójkę synów, którzy założyli własne rodziny. Pani Irena nie pracowała, opiekowała się dziećmi i zajmowała się domem. Jej mąż 20 lat temu przeszedł pierwszy udar. To spowodowało, że musiał zbyt wcześnie przerwać pracę. W kolejnych latach, pan Teodor przeszedł jeszcze dwa udary. Obecnie mężczyzna jest jednostronnie sparaliżowany. Dla dwojga staruszków jest to sytuacja ciężka, oboje nie są już osobami silnymi. Pani Irena musi opiekować się mężem, a on stara się, by jak najmniej być dla niej uciążliwym. Ich sytuacja materialna jest trudna. Po odliczeniu kosztów utrzymania i wydatków na leki pozostaje bardzo mała kwota na utrzymanie. Dlatego też potrzebują przede wszystkim: węgla, pieluchomajtek dla pana Teodora oraz żywności.

Mamy nadzieję, że uda nam się zebrać środki potrzebne na zakup węgla. Wszystkich, którzy chcieliby przyłączyć się do tej pięknej akcji mądrego pomagania, prosimy o wrzucanie datków do puszki Szlachetnej Paczki, która znajduje się w sekretariacie szkoły w godzinach 9.00 – 13.00 od poniedziałku do piątku lub przynoszenie produktów z podanej niżej listy:

  • środki czystości: mydło, żel myjący, szampon, szczoteczka do zębów, pasta do zębów, pampersy dla dorosłych rozmiar L, proszek do prania, płyn do mycia naczyń,

  • żywność trwała: herbata, kawa, ryż, kasza, makaron, mąka, dżem, olej, cukier, konserwy mięsne, konserwy rybne,

  • obuwie: Irena: kapcie domowe rozmiar 38, Teodor: kapcie domowe rozmiar 43,
  • pościel, ręczniki.

Dary można składać w wyznaczonym miejscu w poszczególnych klasach.

Zbiórka trwa do 9 grudnia 2021 r.

Pomagajmy! Czas na Prawdziwych Bohaterów!

Szkolny Klub Wolontariusza

By No Comment 19 listopada 2021
Skip to content