Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie

„Ania z Zielonego Wzgórza” w pudełkowym wydaniu …

A gdyby tak zmieścić lekturę w pudełku po butach? Uczniowie klasy Va wykonali to zadanie znakomicie! W swoich barwnych lekturowych pudełkach niemal wszyscy umieścili przedmioty w oczywisty sposób związane z powieścią „Ania z Zielonego Wzgórza” np. farbę do włosów, marchewkę, kapelusz, krople walerianowe, nalewkę malinową. Oglądając zawartość każdego pudełka można było przypomnieć sobie większość ważnych wydarzeń z życia bohaterów z Avonlea, bo każdy wiedział skąd w jednym pudełku piegi, w innym sukienka z bufiastymi rękawami, w jeszcze innym broszka, mini mostek, imitacja wzgórza, kwiaty czy okulary. 

Wszyscy uczestnicy lekcji – i panie i uczniowie – z wielką radością zaglądali do każdego pudełka i słuchali kolejnych opowieści na temat umieszczonych w nim skarbów. 

Taka praktyczna forma ujęcia lektury w postaci przedmiotów z nią związanych stanowi świetny sposób na  przypomnienie jej treści i utrwalenie najważniejszych cech. Zachęcamy wszystkich do tej niecodziennej pracy z innymi lekturami w przyszłości !

JK

By No Comment 25 listopada 2021
Skip to content