Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, które większości z nas kojarzą się z błogim czasem spędzanym w gronie rodzinnym. Jednak grudzień, ze względu na przygotowania do wspomnianych świąt jest okresem gorącym, zabieganym i bardzo intensywnym. Szczególnie pracowity jest to miesiąc dla Świętego Mikołaja 😉 Aby nieco go odciążyć i pomóc w przygotowaniu prezentów w minionych dniach w naszej szkole pojawiły się tajemnicze Elfy, które wzięły sprawy w swoje ręce. Niczym w prawdziwej fabryce uruchomiły one linię produkcyjną. Najpierw upiekły przepyszne kruche ciasteczka, następnie przygotowały kartki z życzeniami świątecznymi, by finalnie w poniedziałkowe popołudnie (13XII) przygotować z nich urocze podarunki. Za pośrednictwem innych Elfów trafią one do osób starszych, często samotnych, schorowanych lub nie mających bliskiej rodziny. Dzięki temu przedsięwzięciu, w całej „przedświątecznej gorączce”, nie zatraciliśmy prawdziwego sensu Bożego Narodzenia, bo Boże Narodzenie nie polega na odhaczaniu kolejnych pozycji na liście „do zrobienia” tylko na otwarciu serc na potrzeby drugiego człowieka, na dobrych gestach i uczynkach, na pamięci i niesieniu pomocy szczególnie tym, o których nikt nie pamięta. Nasza szkoła włączyła się w dwie akcje #RazemNaŚwięta oraz #KartkaŚwiątecznaDla. Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiego Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Młynkowie, za sponsorowanie produktów na wypieki.

JK/KM/SR/AM

 

 

By No Comment 15 grudnia 2021
Skip to content