Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie

Ognisko w styczniu? W pomieszczeniu? W cieple, na miękkich poduszkach z ulubioną książką w dłoniach? Czy to możliwe? Ano możliwe! Wystarczy trochę drewna, lampki choinkowe, nieco wyobraźni i chęci do zorganizowania takowego przedsięwzięcia, zima za oknem, książka pod pachą. W takiej właśnie formie odbył się cykl spotkań (3,4,11 i 13 stycznia br.) z literaturą dla chętnych uczniów naszej szkoły, którzy regularnie uczestniczą w zajęciach pozalekcyjnych organizowanych przez GOPS naszej gminy w szkole w Młynkowie i na sali wiejskiej w Tarnówku. Celem spotkań było oczywiście propagowanie czytelnictwa wśród dzieci poprzez swobodne rozmowy o literaturze, o ulubionych tematykach książek, ulubionych autorach czy konkretnych dziełach. Ci uczniowie, którzy przynieśli z domu swoje ukochane książki, zaprezentowali je wszystkim zebranym, dzieląc się jednocześnie swoimi doświadczeniami czytelniczymi. Nie zabrakło „Kopciuszka”, książek z opowiadaniami świątecznymi, o zwierzętach i in.  Spotkania przebiegały w przemiłej atmosferze, a zimowego i ogniskowego klimatu dopełniły podjadane po ciemku słodkości oraz gorąca czekolada

JK

By No Comment 9 lutego 2022
Skip to content