Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie

 

„Dzisiaj rano niespodzianie zapukała do mych drzwi
Wcześniej niż oczekiwałem przyszły te cieplejsze dni
Zdjąłem z niej zmoknięte palto, posadziłem vis a vis
Zapachniało, zajaśniało, wiosna, ach to ty
Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty

Marek Grechuta

Pierwszy dzień wiosny zwany również Dniem Wagarowicza można świętować w różny sposób. Są szkoły, gdzie topi się Marzannę, ale są i takie, których uczniowie poszli na wagary. W marcu obchodzony jest także Dzień Św. Patryka, patrona Irlandii. Jest to irlandzkie święto narodowe i religijne. Współcześnie przyjmuje postać wielkich zabaw. Najważniejszą tradycją obchodów dnia św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym, dlatego zachęciliśmy uczniów naszej szkoły  do ubrania się w zielone rzeczy lub zielone elementy. Zieleń to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi. Tego dnia w szkole każdy uczeń i nauczyciel otrzymał zieloną koniczynkę.

Pierwszy Dzień Wiosny to równie okazja by promować alternatywy dla ryzykownych zachowań, dlatego uczniowie mieli okazje wziąć udział w Wiosennym Konkursie „NIE dla nałogów – Tak dla pasji!”. Konkurs miał na celu rozwijanie kreatywności uczniów, promowanie i odkrywanie nowych talentów oraz popularyzację działań artystycznych. Tego dnia każdy uczestnik miał na szkolnej scenie swoje „5 minut” sławy. Mimo towarzyszącej tremy, wszyscy spisali się świetnie wykazując przed publicznością nieprzeciętny talent. Wzięło w nim udział sześcioro  indywidualnych uczestników oraz jeden zespół. Jury w składzie: Maciej Kita, Elżbieta Dybek i Elżbieta Zdaniuk,  miało nie lada orzech do zgryzienia. Prezentowano różnorodne umiejętności m.in.: plastyczne, taneczne, muzyczne czy recytatorskie. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Całość profesjonalnie przygotowali i poprowadzili nasi konferansjerzy: Nikodem Michalski i Piotr Łusiewicz.

Oto zwycięzcy  konkursu „Mam talent”:

I miejsce Kinga Furman klasa 8a

II miejsce Natalia Płaczek klasa 5 a

III miejsce Zespół taneczny „Crazy Girls” kl. 7b, w składzie: Michalina Górska, Amelia Michalska, Faustyna Habet i Aleksandra Braun.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i statuetki. Wszystkim uczniom gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

Po konkursie uczniowie byli zgodni, że takie imprezy są potrzebne w szkole. Pozwalają nie tylko spędzić przyjemnie czas, ale przede wszystkim uświadamiają, jak wiele osób w naszej szkole ma niezwykłe zainteresowania, które z determinacją rozwija każdego dnia. Pozostaje nam jedynie życzyć wytrwałości!

ED

By No Comment 25 marca 2022
Skip to content