Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie

ŚWIĘTO SZKOŁY IM. JANA PAWŁA II W MŁYNKOWIE

„Jan Paweł II jako wzór do naśladowania”

18 maja 1920 roku to ważna data dla społeczności Szkoły Podstawowej  im.  Jana Pawła II w Młynkowie. 102 lata temu urodził się nasz Patron – Karol Wojtyła – Papież Jan Paweł II w małym mieście Wadowice. O swoim rodzinnym mieście po latach powiedział tak: ,,Tu, w tym mieście, w Wadowicach, wszystko się zaczęło. I życie się zaczęło, i szkoła się zaczęła, studia się zaczęły, i teatr się zaczął, i kapłaństwo się zaczęło”. Za hasło swojego życia obrał zawołanie: „Totus Tuus – Cały Twój”. 13 maja 2011 roku był dniem, który połączył naszą szkołę szczególną więzią z wielkim Polakiem – Papieżem Janem Pawłem II. Wtedy bowiem Patronem naszej szkoły został On, najwybitniejszy nauczyciel i wychowawca oraz wielki przyjaciel dzieci i młodzieży.  

          Patron – to bardzo ważna postać w życiu szkoły. Wokół niej buduje się tradycje i wprowadza uczniów w świat wartości. To osoba, która swoim życiem daje przykład, wskazania – co robić, jak żyć, jak postępować? To wielki zaszczyt mieć takiego Patrona, ale też zobowiązanie.

          102 – lecie Urodzin Jana Pawła II uczciliśmy  złożeniem kwiatów i zapaleniem znicza pod kamieniem upamiętniającym Naszego Patrona. Były lekcje poświęcone przybliżeniu biografii i poezji  Jana Pawła II.  Uczniowie naszej szkoły przygotowali także uroczysty apel pod kierunkiem mgr Anny Mituty.  Mieliśmy  okazję przypomnieć sobie jaką drogę przebył Jan Paweł II.  Słowa Jana Pawła II recytowane przez uczniów naszej szkoły utwierdziły nas jeszcze bardziej w przekonaniu, że wybór takiego patrona, to wielkie wyzwanie dla całej społeczności szkolnej: „Musicie od siebie wymagać choćby inni od Was nie wymagali”. Mówił Jan Paweł II do dzieci i młodzieży. Dziś powtarzając słowa wielkiego, Polaka, papieża zdajemy sobie sprawę jak zawsze był blisko nas. Jak w każdym momencie swojego życia dostrzegał człowieka. Na zakończenie apelu cała społeczność szkolna zaśpiewała ulubiona pieśń oazową  Jana Pawła II „Barkę”.

Mając na uwadze te wielkie chwile jak i dokonania naszego Rodaka, nasza szkoła po raz pierwszy zorganizowała  Bieg Papieski. Wydarzenie  to, ma się stać tradycją naszej placówki. Po uroczystym apelu  udaliśmy się na  boisko, gdzie 35 uczniów wzięło  udział w biegu, który  stanowił radosną formę uczczenia dzieła Św. Jana Pawła II.

I Bieg Papieski – W biegu uczestniczyło 35 uczniów

Kategoria kl. IV – VI

dziewczęta:

I – Magdalena Kapral

II – Anastazja Kaźmierczak

III – Antonina Wieczorek

chłopcy:

I – Olaf Johymczyk

II – Antoni Mazur

III – Nikodem Michalski

Kategoria kl. VII – VIII

dziewczęta:

I – Jagoda Wieczorek

II – Agata Smydra

III – Jagoda Figas

chłopcy:

I – Cyprian Bartkowiak

II – Mikołaj Obsadny

III – Jakub Kapral

Po zakończeniu biegu przyszedł czas na uhonorowanie biegnących pięknymi dyplomami.

      Pasterz, Orędownik pokoju, Tata, Ojciec, Papa – każdy z nas nazywał Go innym imieniem, ale On zawsze był, jest i będzie dla nas jeden, jedyny i niepowtarzalny. Nosimy w sercu słowa św. Jana Pawła II. Nosimy jego naukę. Nosimy Jego miłość. Niech pozostanie dla nas drogowskazem naszego życia…

Na koniec zachęcamy do obejrzenia niezwykłego animowanego filmiku przybliżającego postać Jana Pawła II: 

https://www.youtube.com/watch?v=GhLVufOoI4o

ED

Skip to content