Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie

Nikodem Michalski otrzymał wyróżnienie Międzynarodowym Konkursie „Niedźwiedź Wojtek – żołnierz gen. Andersa”. Na konkurs nadesłano ponad blisko 300 prac z całego świata (m.in. Stanów Zjednoczonych, Szkocji, Egiptu, Wlk. Brytanii, Niemiec, Włoch). Z pośród nich doceniono pracę ucznia klasy IVa z naszej szkoły.

II edycja konkursu o historii niezwykłego misia – Wojtka. Konkurs skierowana była do dzieci i młodzieży między 9-16 rokiem życia pragnących odkryć niezwykłą historię nietypowego polskiego żołnierza, kaprala Wojtka Misia – syryjskiego niedźwiedzia brunatnego, który wraz z armią gen. Andersa przebył szlak bojowy.

Konkurs zorganizowany był przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN Oddział w Rzeszowie pod honorowym patronatem:

  • Pani Aileen Orr – autorka książki Niedźwiedź Wojtek. Niezwykły żołnierz Armii Andersa.
  • Podkarpackiego Kuratora Oświaty
  • Ambasadora Rzeczypospolitej Polskiej w Rzymie.
  • Konsula Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Edynburgu.

Współorganizatorami konkursu byli:

  • Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli
  • Szkoła Bez Granic im. Niedźwiedzia Wojtka w Edynburgu
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 4. Szkoła Podstawowa Nr 14 im. Orląt Lwowskich w Rzeszowie
  • Zrzeszenie Nauczycieli Polskich w Ameryce

Prace konkursowe – kartka pocztowa lub komiks w polskiej wersji językowej, miały przedstawiać historię misia Wojtka na tle wydarzeń II wojny światowej i działań polskiej armii, a także przyjaźni, która przetrwała wojnę.

Wszystkim uczestnikom z naszej szkoły jeszcze raz dziękujemy za udział w konkursie, a wyróżnionemu uczniowi jeszcze raz składamy gratulacje.

Wszystkich zaś chętnych zapraszamy już dziś do kolejnej III edycji konkursu „Niedźwiedź Wojtek – żołnierz gen. Andersa”, która rozpocznie się w lutym 2023 r.

EZ

sdr
dav
By No Comment 1 czerwca 2022
Skip to content