Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie

Wiosna to czas kiedy w lasach pojawiają się pierwsze alerty przeciwpożarowe. Wraz ze wzrostem temperatur ściółka leśna wysycha i coraz łatwiej o pożar lasu. Chcąc pokazać, że los lasów nie jest nam obojętny po raz pierwszy włączyliśmy się do ogólnopolskiej kampanii PRZYTUL SIĘ DO DRZEWA, organizowanej przez #strazanicylasow, która trwała od 10.05-10.06.2022 r. Akcja ta miała na celu zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach, a także na rzeczy, które mogą nieświadomie doprowadzić do pożaru.

Czy wiecie, że rocznie w Polsce wybucha ponad 6000 pożarów lasów? A czy wiecie, że praktycznie 77% tych pożarów powstało z winy człowieka! Pamiętajmy, że małymi krokami jesteśmy w stanie pokazać całej Polsce, że sprzeciwiamy się celowym podpaleniom lasów!

Ponadto, drzewa nie są wobec nas obojętne. Faktem jest, że drzewoterapia, czyli zielona energia drzew ma niesamowity, uspokajający wpływ na nasze zachowanie.

Uczniowie podczas akcji #PRZYTULSIĘDODRZEWA pokazali mądrą postawę leśną i zyskali coś dla siebie. Chrońmy nasze lasy przed pożarami. Las płonie szybko, a odrasta latami. Otaczamy miłością drzewa i pożarom lasów mówimy stanowcze NIE!

KLASA I a

KLASA II a

KLASA III a

KLASA V a

KLASA VII a

KLASA VII b

 

KLASA VIII a

By No Comment 10 czerwca 2022
Skip to content