Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie

Dnia 14 czerwca 2022 roku, uczniowie klasy IIa udali się na wycieczkę dydaktyczną do Państwowej Straży Pożarnej w Czarnkowie. Głównym celem wycieczki było poznanie pracy strażaków. Strażacy pan Michał i pan Łukasz przywitali nas bardzo serdecznie. Dzięki ich życzliwości, dzieci mogły z bliska przyjrzeć się tak ciężkiej pracy. Panowie pokazali uczniom wozy strażackie oraz sprzęt ratowniczy. Dzieci wysłuchały opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz o akcjach ratowniczo- gaśniczych. Mieliśmy okazję zobaczyć strój strażacki i jego wyposażenie w momencie akcji pożarowej.  Okazało się, że całe wyposażenie strażaka bardzo dużo waży. Dlatego należy mieć nie lada kondycję, żeby wykonywać ten zawód. Wielką atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzania elementów stroju strażaków, wejście na wóz strażacki. Na koniec zobaczyliśmy jak daleko tryska woda z węża strażackiego, a także ogromną drabinę umieszczoną na wozie strażackim, która może sięgać do 13 piętra i ma 42 m długości. Pamiątkowe zdjęcie ze strażakami zakończyło naszą wycieczkę.

Wszystkie dzieci zgodnie przyznały, że zawód strażaka mimo swojej trudności bardzo im się podoba, a niejedno z nich w przyszłości chciałoby pracować w tym zawodzie. Dzieci podziękowały strażakom życząc im wytrwałości w codziennej pracy.

Następnie udaliśmy się na lody i wróciliśmy do szkoły.

Bardzo dziękujemy panom strażakom za tak miłe przyjęcie i za przekazanie wielu ciekawych informacji o pracy strażaków. Szczególnie dziękujemy panu Michałowi Łusiewiczowi i panu Łukaszowi  Przybyszowi, którzy byli naszymi opiekunami i przewodnikami podczas tej wycieczki.

Dziękujemy za miłe i pełne pozytywnych wrażeń spotkanie!!!!!

DS

By No Comment 14 czerwca 2022
Skip to content