Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie

Nasza szkoła bierze udział w „Programie dla szkół” (wcześniej Owoce i warzywa), który ma na celu promowanie wśród dzieci zdrowej diety, bogatej w owoce i warzywa oraz produkty mleczne.

Celem „Programu dla szkół” jest:

• trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci, poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw oraz mleka i przetworów mlecznych w ich codziennej diecie na etapie, na którym kształtują się ich nawyki żywieniowe,

• upowszechnianie zdrowej, zbilansowanej diety,

• wzrost świadomości społecznej w tym zakresie wśród dzieci i rodziców.

Ambasadorem „Programu dla szkół” jest postać Chrumasa – animowanego bohatera, który w zabawny sposób prezentuje dzieciom zasady zdrowego odżywiania. Można go zobaczyć w internecie na www.programdlaszkol.pl i na kanale YouTube „Program dla szkół”.

Nasi uczniowie każdego dnia otrzymują zdrowe przekąski owocowo – warzywne, soki lub przetwory mleczne. Ponadto biorą udział w lekcjach propagujących zdrowe żywienie, spotkaniach z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Czarnkowie, pogadankach, przygotowują gazetki klasowe. Uczniowie klasy 4a przynieśli ulubione owoce i warzywa aby na forum klasy w ciekawy sposób zaprezentować i „zareklamować” dany produkt. Dzieci miały też okazje spróbować dżemu z pigwy.

E.D.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

By No Comment 28 października 2022
Skip to content