Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie

,,Umarłych wieczność

dotąd trwa

dokąd pamięcią

 im się płaci…”

Pamięć o zmarłych towarzyszy ludziom na całym świecie, niezależnie od miejsca, czasu, światopoglądu oraz religii. Koniec października i początek listopada to dla wielu z nas czas refleksji oraz zadumy.  1 listopada – Święto Wszystkich Świętych, to czas, kiedy odżywają wspomnienia o tych, którzy odeszli. W tym roku  po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej #SZKOŁAPAMIĘTA, odbywającej się w okresie, w którym sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej oraz lokalnej.

Celem tej akcji jest zwrócenie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności i Ojczyzny. Szczególnie wspominamy tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu oraz społeczności.  Nasi uczniowie udali się na pobliskie cmentarze, by uporządkować groby oraz zapalić znicz i uczcić minutą ciszy pamięć o zmarłych. Nasze znicze zapaliliśmy na grobach Powstańców Wielkopolskich, pracowników i przyjaciół naszej szkoły w dowód naszej miłości, przyjaźni i dobrych wspomnień.

SU

 

By No Comment 28 października 2022
Skip to content