Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie

03 listopada 2022r. roku uczniowie klas IV – VIII, wybrali się do HistoryLand w Poznaniu na wystawę budowli z klocków LEGO. Celem wyjazdu było połączenie edukacji z zabawą. Wystawa budowli z klocków Lego dostarczyła niesamowitych wrażeń. History Land Lego na Międzynarodowych Targach Poznańskich to cykliczne wydarzenie. Na 2500 m² zmieszczono ponad 1000 lat Historii Polski i ponad milion klocków LEGO®. Na Międzynarodowych Targach Poznańskich ożywają heroiczne starcia bohaterów, których losy przedstawiane są na makietach, filmach, nagraniach audio, wizualizacjach, iluminacjach. Zwiedzanie wystawy ubogacą m.in. google wirtualnej rzeczywistości, interaktywna trąbka hejnalisty, czujnik ruchu do sterowania światłem, czy ster do zmiany pogody na ekranie. 

 Precyzja konstrukcji z tak małych klocków różnych budowli, pojazdów, statków oraz postaci wzbudziła wielkie zainteresowanie. Dzieci oglądały ekspozycje i eksponaty, sceny historyczne, budowle architektoniczne. Eksponaty na wystawie prezentowały postacie, miejsca, a także sceny historyczne oraz najsłynniejsze budowle architektoniczne – zabytkowe i współczesne. 

Po obejrzeniu  namiastki historii Polski ukazanej w klockach, mieliśmy chwilę aby  oddać hołd  pod Pomnikiem Ofiar Czerwca 1956, zwany potocznie Poznańskimi Krzyżami, który jest jednym z najbardziej charakterystycznych monumentów Poznania, wręcz jego ikoną. Odsłonięty został 28 czerwca 1981 roku na placu Mickiewicza, w 25. rocznicę Czarnego Czwartku. Obok pomnika znajduje się rzeźba Adama Mickiewicza, który jest doskonale znany Naszym uczniom nie tylko z lekcji języka polskiego. Jeszcze tylko pamiątkowe zdjęcie na tle Centrum Kultury Zamek w Poznaniu i wracamy do  domu! Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją wychowawczą. Na dowód udanej w 100% eskapady prezentujemy galerię zdjęć.

By No Comment 3 listopada 2022
Skip to content