Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie

04 listopada 2022r. w Czarnkowskim Domu Kultury odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski pod nazwą „Kochać poezję”. To już XXIII edycja tego turnieju, który niezmiennie cieszy się sporą popularnością wśród uczniów szkół podstawowych w kategorii IV-VI i VII-VIII. Imprezie od samego początku patronuje Powiat Czarnkowsko- Trzcianecki. Celem konkursu było rozbudzanie wrażliwości i aktywności twórczej w dziedzinie poezji, popularyzacja poezji i kultury żywego słowa wśród młodzieży oraz kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego. 

W konkursie udział wzięło 49 uczniów reprezentujący niemal wszystkie szkoły z terenu powiatu. Przedstawicielami Naszej szkoły byli:  Julia Dukat z klasy IV a, Stanisław Pankowski z klasy Va oraz Anastazja Kaźmierczak z klasy VIIa.   Ponadto w tym gronie znaleźli się również laureaci innych konkursów recytatorskich, które wcześniej odbyły się w  różnych jednostkach oświatowych. W specjalnej scenografii i przyjaznej atmosferze recytatorzy prezentowali przygotowane wcześniej, pod okiem instruktorów i nauczycieli, wiersze – zgodnie przesłaniem tego spotkania. 

Artyści z wielkim zapałem i przejęciem przedstawili swoje umiejętności recytatorskie, wszyscy nagradzani byli gromkimi brawami publiczności.

By No Comment 4 listopada 2022
Skip to content