Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie

104. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Młynkowie

„Tu biały sad jest, czarny węgiel,

tu wszędzie Polska, tu – Ojczyzna!”

Kubiak

11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo i męstwo naszych przodków. To właśnie dzięki ich waleczności, Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. To właśnie w szkołach i przedszkolach w całej Polsce w czwartek 10 listopada odbywały się apele i uroczystości patriotyczne. Dzieci i młodzież w ten sposób wyrażały radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju.

Takie uroczystości odbyły się również w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Młynkowie. Podczas apeli, które były przeżywane także w klasach I-III w Tarnówku wraz z nauczycielami, dzieci przypominały sobie o tych ważnych dla naszego narodu wydarzeniach. Uczniowie grupy IV – VIII uczestniczyli w pięknie przygotowanym apelu przez uczniów klas 4a-7a. Patriotyczne i ludowe pieśni oraz  scenariusze przedstawienia, wspaniale wprowadziły społeczność szkolną w klimat dnia 11 listopada. Dyrekcja szkoły przypominała na koniec o naszych symbolach narodowych, zachęcając do udziału w uroczystościach przygotowanych przez naszą  gminę i do świątecznego spędzenia czasu z rodziną.

O godzinie 11.11 uczniowie wraz z gronem pedagogicznym włączyli się po raz kolejny do zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży, Ogólnopolskiej Akcji „Szkoła do Hymnu”. Dzieci wraz z nauczycielami, pracownikami szkoły przed budynkiem placówki odśpiewali 4 – zwrotkowy hymn narodowy. Aby tradycji stało się zadość wszyscy skosztowali przepysznych rogali świętomarcińskich przygotowanych przez rodziców z Rady Rodziców.

Z okazji Narodowego Święta niech dla nas wszystkich ważnym przesłaniem będą słowa ojca naszej niepodległości, Marszałka Józefa Piłsudskiego: „Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych”.

 

By No Comment 10 listopada 2022
Skip to content