Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie

Obchody Święta Odzyskania Niepodległości w Gminie Połajewo są obchodzone bardzo uroczyście. Świętowanie tego dnia rozpoczęło się w Kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej  w Tarnówku występem uczniów Naszej szkoły. W pięknej scenerii noegotyckego kościoła  uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Młynkowie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne . Wzięli w nim udział  ucznie z klas IV, V, VI i VII, którzy wykazali się wieloma talentami. 

Po występie dzieci odbył się koncert „Droga ku wolności” :  Maria Jaskulskulska – Chrenowicz (sopran), Damian Kurek (trąbka), Krzysztof Leśniewicz (organy). Uczestnicy tego koncertu mieli okazje usłyszeć monograficzne recitale arie i pieśni związanych z obchodami odzyskania niepodległości przez Polskę. „Droga ku wolności” to muzyczna opowieść o nieustępliwej i często heroicznej walce Polaków o szansę życia w wolnym i demokratycznym kraju. To rodzaj artystycznego świadectwa o miłości do Ojczyzny, patriotyzmie i dążeniu do wolności. Podczas koncertu mieliśmy okazje posłuchać wspaniałych utworów, kompozycji oraz przypomnięć sobie brzmienie zabytkowych organów wyremontowanych przez Pana Władysława Cepkę.

Druga część obchodów rozpoczęto mszą w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym pw. św. Michała Archanioła w Połajewie. Oprawę mszy świętej uświetnił  Chór im. Św. Cecylii w Połajewie oraz licznie przybyłe poczty sztandarowe. Po mszy odbył się koncert „Droga ku wolności” :  Maria Jaskulskulska – Chrenowicz (sopran), Damian Kurek (trąbka), Krzysztof Leśniewicz (organy). 

W ostatniej części uroczystości nastąpił przemarsz z Orkiestrą Dętą pod Pomnik Krzyż gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze aby  uczcić pamięć tych, którzy oddali życie w walce o wolną Polskę.

   

    

By No Comment 11 listopada 2022
Skip to content