Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie

,,Nie ma dzieci, są ludzie”

Janusz Korczak

Każde dziecko ma prawo do:

*życia, rozwoju i tożsamości,

* wypoczynku i czasu wolnego,

* nauki,

*swobody myśli, sumienia i wyznania,

* wychowania się w rodzinie,

* opieki zdrowotnej, itd.

Nasza szkoła 21 listopada obchodziła Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, organizowanego wspólnie z UNICEF. Naszym hasło przewodnie to ,,CAŁA SZKOŁA NA NIEBIESKO”.  Celem naszej akcji było okazanie, solidarności, wsparcia z dziećmi, których prawa nie są przestrzegane.  W tym dniu wszyscy uczniowie, byli ubrani na niebiesko, był to dzień pełen radości, oglądaliśmy wspólnie m.in film ,,Wszyscy mamy prawa”, uzupełnialiśmy karty pracy przygotowane przez UNICEF. Te wydarzenie  miało wielkie znaczenie dla naszych uczniów, dzięki niemu uświadamiają sobie, jak ważne są prawa dziecka.

    

By No Comment 21 listopada 2022
Skip to content