Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie

We wtorkowe przedpołudnie 29 XI br. czworo uczniów z naszej szkoły wzięło udział w I Powiatowym Przeglądzie Małych Form Teatralnych dla klas I – IV „Słowa pod parasolem” zorganizowanym przez MDK w Trzciance. Impreza ta w zamyśle organizatorów miała na celu zachęcenie uczniów do sprawdzenia swoich możliwości i umiejętności pod względem przygotowania małych form teatralnych. 

Emilia Ewert (kl. Ia), Filip Mitelstet (kl. IIa), Oliwier Mendyk (kl. IIIa) i Julia Dukat (kl. IVa) podjęli się tego wyzwania i po intensywnych przygotowaniach wystąpili na trzcianeckiej scenie. Bezbłędne deklamacje, gestykulacja, dopracowane kostiumy i rekwizyty – te aspekty świadczą o tym, że wszyscy wspomniani uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze. Tym bardziej miło, że wysiłki naszych uczniów doceniło jury przyznając wyróżnienie Oliwierowi Mendykowi, zaś I miejsce oraz nagrodę Grand Prix Julii Dukat. Warto dodać, że Julia urzekła członków komisji niesamowitą artykulacją, nienagnaną dykcją i bardzo dojrzałą jak na swój wiek interpretacją wiersza. 

Wszystkim naszym reprezentantom należą się słowa pochwały oraz wielkie gratulacje. Mimo, że I Powiatowy Przegląd Małych Form Teatralnych należy już do przeszłości, pozostaje nam mieć ogromną nadzieję, że jeszcze nie raz usłyszymy i zobaczymy Emilię, Oliwiera, Filipa i Julię na niejednej scenie.

By No Comment 29 listopada 2022
Skip to content