Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie

      06 lutego 2023 r. odbył się feryjny wyjazd na kręgle do Centrum Rekreacji Oborniki. Celem wycieczki było: propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku, zainteresowanie
uczniów ciekawą i nietypową dyscypliną sportu, integracja środowiska uczniowskiego, zacieśnianie relacji koleżeńskich. Uczniowie mieli możliwość poznania sposobów aktywnego spędzania wolnego czasu. Uczyli się kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Współzawodnictwo na torze wiązało się ze świetną zabawą.
Kręgle są najstarszą grą w dziejach człowieka. Historia tej dyscypliny sięga czasów starożytnych. Wówczas kule do gry były bardzo ciężkie, gdyż były wykonane z kamienia. Należało uderzyć w dziewięć kręgli kulą bez uchwytu. Gra rozpowszechniła się w Europie oraz Ameryce Północnej. Tam najlepsi gracze założyli w XIX wieku Amerykański Kongres Bowlingu i ustalili zasady gry, które obowiązują do dzisiaj. Im zawdzięczamy ustawienie 10 kręgli i wywiercenie 3 otworów w kuli. Bowling stał się sportem uprawianym zawodowo. Obecnie gra w kręgle jest bardzo popularną formą rozrywki znaną na całym świecie – rodzajem sportu, który z powodzeniem może uprawiać każdy.
Lekcja na kręgielni była wspaniałą rozrywką dla naszych dzieci. Gra okazała się niezwykle wciągająca. Uczniowie świetnie radzili sobie z tą nową dla nich dyscypliną sportu. Dużą frajdą było zbijanie kręgli i zdobywanie punktów dla swojej drużyny. Pobyt w kręgielni dostarczył dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń i emocji. Okazał się fantastycznym sposobem aktywności ruchowej, zabawy i nauki innej niż dotychczas… Zajęcia zakończyły się wspólnym posiłkiem w postaci pysznej pizzy. Było super!!

By No Comment 6 lutego 2023
Skip to content