Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie

Co roku nasza szkoła bierze udział w OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ. Celem konkursu jest poszerzenie wśród uczniów wiedzy dotyczącej tematu OTWP, popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Turniej jest adresowany do wszystkich młodych ludzi zainteresowanych bezpieczeństwem i ochroną przeciwpożarową (nie tylko członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych).

Tegoroczny Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej odbył się 10 marca 2023 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Połajewie. Pierwsza część turnieju polegała na rozwiązaniu pisemnego testu, a w drugiej – uczniowie z największą liczbą punktów odpowiadali na pytania komisji konkursowej.

W kategorii V – VIII pierwsze miejsce zajął Hubert Berlik, natomiast na trzecim miejscu znalazł się Piotr Łusiewicz. W kategorii I – IV na drugim miejscu uplasował się Kacper Łusiewicz.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom  i życzymy dalszej motywacji do pogłębiania znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek powstania pożaru czy praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym. Zwycięzcom turnieju również składamy gratulacje i życzymy powodzenia na etapie powiatowym, który odbędzie się  w dniu 21 kwietnia 2023 r. w Lubaszu.

E.D/H.N

By No Comment 19 marca 2023
Skip to content