Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie

18 lat temu – 2 kwietnia 2005 roku zmarł Ojciec Święty Jan Paweł II. Wiadomość o Jego śmierci ogłosił 100 tysiącom wiernym zebranym na placu Świętego Piotra w Rzymie jeden z najbliższych jego współpracowników, arcybiskup Leonardo Sandri, mówiąc: „Najdrożsi bracia i siostry, o godzinie 21.37 nasz najukochańszy Ojciec Święty Jan Paweł II powrócił do domu Ojca”. Chwilę później ta smutna informacja obiegła cały świat. W Polsce odejściu papieża towarzyszył dźwięk dzwonu Zygmunta na Wawelu.

Jan Paweł II był pierwszym od 455 lat biskupem Rzymu niepochodzącym z Włoch. Jego pontyfikat był wyjątkowy ze względu na wymiar duchowy papieskiego nauczania, liczbę pielgrzymek oraz kanonizacji. Nazwany „papieżem pielgrzymem”, niestrudzenie docierał do obszarów nędzy materialnej i głodu, a także tam, gdzie było łamane prawo do wolności i godnego życia.

Oddając cześć pamięci św. Jana Pawła II przedstawiciele uczniów naszej szkoły złożyli kwiaty i zapalili znicz przy kamieniu upamiętniającym nadanie imienia Patrona szkole. 

By No Comment 2 kwietnia 2023
Skip to content