Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie

W poniedziałek oraz środę (24 i 26.04 br.) dwie grupy dzieci z Publicznego Przedszkola „Baśniowa Kraina” w Połajewie odwiedziły naszą szkolną bibliotekę. Były to Muchomorki oraz Biedronki z oddziału przedszkola mieszczącego się w Młynkowie.

Zarówno grupa starszaków jak i maluchów z zainteresowaniem oglądała pomieszczenia biblioteczne słuchając jednocześnie o zasadach dotyczących naszego księgozbioru. Kilkoro dzieci bywało wcześniej w innych bibliotekach ze swoimi bliskimi, dla większości jednak była to pierwsza wizyta wśród tak dużego księgozbioru. 

Wizyta przedszkolaków urozmaicona była dodatkowo w teatrzyk kamishibai w wykonaniu uczniów klasy Ia należących do aktywu bibliotecznego. Weronika, dwie Julie oraz Adam wspólnie zaprezentowali przygody trzech małych świnek, które udzielnie unikały złego wilka, by na końcu go przechytrzyć i żyć bezpiecznie i spokojnie z dala od niego. Po wysłuchaniu bajki i odpowiedzeniu na zagadki z nią związane wszystkie Biedronki i Muchomorki zostały uroczyście przyjęte do grona przyjaciół naszej biblioteki na potwierdzenie czego otrzymały specjalne certyfikaty. Miłym akcentem na pożegnanie był poczęstunek słodyczami.  /JK/

By No Comment 26 kwietnia 2023
Skip to content