Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie

12.05.2023r. w Szkole Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Połajewie odbył się Gminny Konkurs Matematyczny. Wzięli w nim udział uczniowie z klas II i III szkół podstawowych z terenu gminy Połajewo.

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów, wykrywanie uzdolnień matematycznych oraz popularyzowanie matematyki, a także integracja środowiska uczniowskiego.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: z klasy IIa – Julia Kita, Hubert Dukat, Filip Mitelstet i Natan Hryncewicz, natomiast z klasy IIIa: Pola Wieczorek, Ignacy Pankowski, Dorian Janc i Oliwier Mendyk.

Reprezentanci klas przez 45 min. zmagali się z zadaniami przygotowanymi przez organizatorów. Każdy uczestnik pracował samodzielnie rozwiązując test z danego poziomu edukacyjnego. Czas przerwy umilił słodki poczęstunek, po sprawdzeniu prac wyłoniono zwycięzców w klasach II i III. Pojedynek był emocjonujący, a przykładów do rozwiązania dużo. Wszyscy nasi uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą i sprawnie wykonywali trudne obliczenia matematyczne.

Mistrzem matematycznym w kategorii klas trzecich okazał się uczeń naszej szkoły Ignacy Pankowski, który zdobył  I miejsce, uzyskując maksymalną ilość punktów z testu. Natomiast Oliwier Mendyk zdobył wyróżnienie.

W kategorii klas drugich- III miejsce zdobył  Natan Hryncewicz.

Laureaci trzech pierwszych miejsc oraz wyróżnienia otrzymali dyplomy oraz upominki, a pozostali uczestnicy dyplomy za udział i nagrody pocieszenia.

 Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!                                                    

                                                                                                                   (JD)

By No Comment 12 maja 2023
Skip to content