Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie

Uczniowie klasy 6a zmierzyli się z niełatwym zadaniem – stworzenia lapbooka do wybranej przez siebie lektury szkolnej. Prace przyniesione na konkurs dotyczył m. in. „W pustyni i w puszczy”, „Tego obcego”, „Ani z Zielonego Wzgórza”. Uczniowie mieli  możliwość wykazania się wiedzą o przeczytanych lekturach, talentem plastycznym i kreatywnością. Zadaniem uczestników było przygotowanie lapbooka na temat wybranej lektury obowiązkowej w formacie A4 (teczka) z uwzględnieniem następujących elementów: krótka informacja o autorze, czas i miejsce akcji, bohaterowie, wydarzenia, ciekawostki. Ocenie podlegały: zawartość merytoryczna pracy, estetyka lapbooka, samodzielność wykonania i pomysł na opracowanie materiałów.

            Tegoroczne konkursowe lapbooki były na wysokim poziomie. Uczniowie biorący udział w konkursie włożyli w przygotowanie swoich prac wiele wysiłku. Wszystkim uczestnikom należą się wielkie brawa!

A oto zwycięzcy:

I miejsce – Magdalena Kapral,

II miejsce – Sandra Wieczorek,

III miejsce – Martyna Dukat.

Gratulacje!

            Lapbooki można podziwiać w sali nr 4. Nagrody zostały wręczone na apelu z okazji urodzin Patrona Szkoły. Cieszymy się, że nasi uczniowie podjęli trud wykonania pracy i dodatkowo powtórzyli omawiane wcześniej lektury. Mamy nadzieję, że forma ta stanie się coraz bardziej popularna. Zwycięzcą gratulujemy i mamy nadzieję, że zdobyte nagrody, które zostały  wręczone w czwartek, przydadzą się podczas wakacji!

E.D.

Skip to content