Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie

Patron naszej szkoły – Jan Paweł II jest dla nas autorytetem w codziennym życiu. Staramy się odkrywać i rozumieć głębię Jego nauki. Chcemy, by był dla nas wzorem do naśladowania w dobrych uczynkach, w zdobywaniu wiedzy i rozwijaniu swoich talentów. Nasz Patron uczy szacunku do każdego człowieka, motywuje nas do pogłębiania swojej wiedzy i ciągłego stawiania sobie wymagań.
18 maja to dzień urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II. Co roku uroczyście obchodzimy ten dzień jako Święto Patrona naszej szkoły. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p. Anny Mituty przygotowali uroczysty apel. Piękne wiersze, życiorys Jana Pawła II, piosenki i wspólnie zaśpiewana „Barka” ulubiona pieśń św. Jana Pawła II uświetniły uroczystość. Po zakończonym apelu uczniowie wzięli udział w Szkolnym quizie wiedzy o Patronie. Tu bezkonkurencyjna okazała się klasa VIIIa zajmując pierwsze miejsce. Drugie miejsce wywalczyła klasa Va, a trzecie klasa VIIIb. W tym dniu rozstrzygnięty został również Międzyklasowy Konkurs na projekt graficzny wizytówki naszej szkoły. Najładniejszą wizytówkę przygotowała klasa VIa zdobywając pierwsze miejsce w konkursie. Drugie i trzecie miejsce zajęły w kolejności klasy VIIIa oraz VIIIb. Po emocjach konkursowych odbył się finałowy mecz piłki nożnej o Puchar Pani Dyrektor, w którym po zaciętej walce z klasą Va, zwyciężyła klasa VIIIb. Dopełnieniem działań związanych z obchodami Dnia Patrona było złożenie, przez delegację uczniów, kwiatów oraz zapalenie znicza pod kamieniem upamiętniającym nadanie Szkole Podstawowej w Młynkowie imienia Jana Pawła II.

A.M.

 

Skip to content