Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie

6 listopada w naszej szkole, został zorganizowany przez Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Młynkowie – Dzień Postaci z Bajek. Święto nietypowe, ustanowione w rocznicę urodzin Walta Disneya. Z  tej okazji nasza szkoła zmieniła się w niezwykłą krainę bajkowych postaci. Szkołę wypełniły postacie z bajek; Kubuś Puchatek i przyjaciele, Psi Patrol, Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków, Minionki oraz Smerfy. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i zaangażowaniem, ponieważ miło nam poinformować, że wszyscy stanęli na podium zajmując I miejsce – ilość osób przebranych w każdej  klasie wyniosła 100%.  Każda klasa otrzymała z rąk Pani Dyrektor upominek w formie słodkości wraz z Bonem na Seans Bajkowy. Uczniowie oraz nauczyciele przebrani za bohaterów  poczuli się w dniu dzisiejszym wyjątkowo i bajecznie, jak w krainie baśniowej. Podczas przerw na korytarzu rozbrzmiewała muzyka jak z bajki…
Również dzieci z klas I – III aktywnie włączyły się w obchody Dnia Postaci z Bajek. W tym wyjątkowym dniu przyszły do szkoły przebrane w przepiękne bajkowe stroje. Zajęcia rozpoczęły się od opowieści o ulubionej bajkowej postaci. Następnie uczniowie wykonali prace plastyczne związane tematycznie z dzisiejszym świętem. Rozwiązywały również zagadki i krzyżówki oraz oglądały ulubione bajki. Zabawy ruchowe ze współzawodnictwem zakończyły dzisiejszy bajkowy dzień, który dostarczył dzieciom dużo radości i uśmiechu.

Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Młynkowie, składa serdeczne podziękowania za aktywny udział w akcji  oraz rodzicom za pomoc w przygotowaniu bajkowych strojów.

 

By No Comment 6 listopada 2023
Skip to content